İLK ALIŞVERİŞE ÖZEL 1000 TL İNDİRİM
$414.00
$828.00
$719.00 KDV Dahil
$1,438.00 KDV Dahil
1

Tamtur Yüzük Nedir? Modelleri Nelerdir?

   Işıltısı ve zarafetiyle her kadının hayalini süsleyen pırlanta yüzükler arasında yer alan tamtur pırlanta yüzük, pırlanta taşlarının yüzüğün etrafında tam tur olarak dizilmesi tasarımıyla elde edilmektedir. Minik pırlantalar yüzüğe tam oturarak tasarlanmaktadır ve bu sayede kullanım açısından diğer tektaş yüzüklere göre görece daha kolay kullanım sağlar. 


   Tamtur pırlanta modelleri, klasik alyans kullanımına bir alternatif olarak da kullanılabilir. Altın alyans kullanmayı tercih etmeyen kişiler için estetik, şık ve göz alıcı bir alternatif oluşturur. Tektaş yüzükler ile uyum sağlayan bu modeller sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Tamtur Yüzük Modelleri 

 

  Tamtur pırlanta modelleri, her zevke ve stile uygun olarak tasarlanır. Farklı taş büyüklükleri ve farklı kalınlıkta tasarlanan tamtur yüzükler geniş bir tercih olanağı da sunmaktadır. Özel günlerinizde şık bir hediye seçimi olan tamtur yüzükler, klasik modellerin yanı sıra tektaş olarak da tasarlanmaktadır. Tamtur baget pırlanta yüzük modelinde ortada bulunmakta olan pırlantanın etrafına minik pırlanta taşları dizilir. Göz kamaştıran tektaş mini pırlantalar ile uyumlu, zarif bir yüzük oluşturulur. Söz ve nişan merasimlerinin sonrasında takılan alyanslar yerlerini yavaş yavaş tamtur pırlanta yüzük modellerine bırakmaktadır. 

 

   Modern bir tasarıma sahip olan tamtur yüzükler tektaş ile uyumlu tasarımı sayesinde dikkatleri üzerine çekmeye başlamış ve tercih sebebi olmuştur. Kültürel olarak genellikle tektaş ve alyans aynı parmağa takılır. Bu yüzden kullanılan tektaş ile alyansın uyum içerisinde olması tercih sebeplerini etkilemektedir. İnce tamtur pırlanta, tektaş yüzük ile şık bir uyum sağlamaktadır. İstenildiği takdirde tek olarak kullanılabilir tasarıma sahip tamtur yüzükler, estetik ve şıklığı ile günlük kullanım için de bir alternatif sağlamakta.

 

Tamtur Yüzük Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

 

   Kolye, yüzük ve küpe gibi takılar kadınlar tarafından vazgeçilmez olan aksesuarlardandır. Günlük kullanım ve gece davetleri için genel olarak farklı tasarım ve modelde takılar tercih edilmektedir. Şıklığa her daim dikkat edenler ise günlük kullanım için de takılarında pırlanta detayını tercih eder. Ellerin gün içerisinde yoğun kullanımı dolayısıyla yüzük seçiminin doğru yapılmasının önemi artmaktadır. Tamtur yüzükler, günlük kullanım için harika bir tasarıma sahiptir. Genellikle düşük karatlı pırlantalarla birlikte tasarlanan tamtur yüzükler hafiftir. Kullanım esnasında sizlere herhangi bir ağırlık yaratmamaktadır. 

 

   Altın kullanmayı tercih etmeyen kişiler için tamtur yüzük modelleri şık bir tercih oluşturur. Küçüt boyutlarda seçilen pırlantalar yüzüğün içerisinde gömülü bir tasarım olarak sergilendiğinden kullanım anında herhangi bir rahatsızlık oluşturmamaktadır. Rahatlıkla klasik alyansa alternatif olarak tercih edilebilir. Buna ek olarak, parlak görünümleri ile dikkatleri üstünüze çeker. Tüm pırlanta takılarınızla uyumu gözeterek size şık bir görünüm kazandırır. 

 

Tamtur Yüzük Bakımı: Estetik ve Işıltının Doğası Nasıl Korunur?

 

   Tamtur yüzük modelleri, gece şıklığınızı tamamlarken günlük kullanımlarınızda ise size rahat bir kullanım olanağı sunmaktadır. Tüm gün kullanılan tamtur pırlantaların uzun süre ışıltılarını kaybetmeden kullanılabilmesi için düzenli olarak temizliklerinin ve bakımlarının aksatılmadan yapılması gerekmektedir. Gün içinde farklı kimyasallar ile temas eden ellerimizden dolayı pırlanta yüzüğünüz kısa süre içerisinde soluk bir forma dönüşebilir. Tamtur yüzük kullanıcıları mümkün oldukça kimyasal ürünlerin kullanımından kaçınmalıdır. Kimyasal ürünler, pırlantaların parlayan yapısına zarar vererek matlaşmalarında rol oynar. Herhangi bir durumda pırlantada matlaşma yaşanması halinde temizleme işlemi yapılarak pırlanta eski parlaklığına kavuşturulabilir. 

 

   Tamtur pırlanta yüzük fiyatları ise modellere göre değişiklik göstermektedir. Doğada bulunması zor olan pırlanta bu sebeple çok değerli bir taştır. Kullanan kişiye parıltısı ve estetiği ile kendisini özel hissettirir. Uzun yıllar boyunca yapısı bozulmadan kalabilen pırlanta takıların kullanımı ve temizliğine dikkat edilmesi sizler için önemlidir. Pırlanta takı temizliği evde yapılabildiği gibi profesyonel kişilerce de yapılabilir. Beyaz sirke, karbonat gibi doğal ve asidik nitelikleri bulunmayan temizleyiciler yardımı ile pırlantaların üzerindeki kalıntılar temizlenebilmektedir. 

   

Tamtur Yüzük Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken 4 Madde

 

    Tamtur pırlanta yüzük satın alırken parmak ölçüsünden emin olunması gerekmektedir. Parmak ölçüsü tam ve doğru şekilde verilerek parmağın yapısına uygun yüzük belirlenmektedir. Tamtur yüzük modelleri satın almak isteyen kişilerin iç kısmı içe gömülü olan modelleri tercih etmesi önerilir. Seçilen tamtur yüzük modelinin parmak yapısına göre seçilmesi gerekmektedir. Parmak yapısı ince uzun nitelikte olanlar için kalın ve büyük taş tamtur yüzük modelleri oldukça uygun bir tercihtir. Parmak yapısı kalın ve kısa olanlar için ise ince ve küçük pırlantalar ile sıralanan tasarımlar uygun tercihi oluşturur. Bu sayede parmak yapısı daha ince bir formda görülecektir. 

 

   Tamtur pırlanta yüzük seçimlerinde kullanılan pırlantanın karat özelliği ve renk- şekil özelliklerinin birbiriyle uyumlu olması gerekmektedir. Bazen düşük karatlı pırlantalar daha büyük görünmeleri için bulanık ve renkli nitelikte pırlantalar kullanılarak üretilir. Bu nedenle pırlantanın karat özelliği, bulanıklık, renk ve şekil yapıları gibi özellikleri araştırılmalıdır. 


 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR