İLK ALIŞVERİŞE ÖZEL 1000 TL İNDİRİM
$811.90
$1,623.80
1 2 >

Baget Tektaşlar

Baget tektaş pırlantalar, pırlantanın dikdörtgen şekilde bir yapısal form ile tasarlanması sonucunda oluşturulmuş olan modern bir pırlanta modeline verilen addır. Baget kesim pırlantalar, klasik yuvarlak kesim pırlantalara kıyasla oldukça farklı ve sıradışı bir görünüme sahiptirler. Baget kesim tekniği, 14 faset kesim yüzeyine sahiptir. Faset; ışığı yansıtan açılı yüzeylerin adıdır. Bu kesim şeklinde kesim şeklinden dolayı toplam derinlik ışık yansımasını etkilememektedir. Klasik kesim pırlantayla karşılaştırıldığında parlaklığı daha az gibi görünse de büyüleyici bir ışıltıya sahiptir. Ayrıca standart kesim pırlantaya kıyasla farklı ve eşsiz bir güzellik arayanlar için idealdir.

Pırlanta takılarınızın baget ve klasik kesim kadar parlak ve göz alıcı bir yapıda olmasını istiyorsanız daha yüksek karat bir pırlanta ile tasarlanan takıları tercih etmenizde fayda vardır. Baget tektaş pırlantalar, klasik kesim pırlantalara kıyasla daha az parıldamasına rağmen kesim formundan dolayı daha göz alıcı ve dikkat çekicidir. Baget tektaşlar evlilik teklifleri, nişan, düğün, özel gün kutlamaları gibi günlerde sevginizi yansıtmanın en ışıltılı ve şık yoludur. Sevdiklerinizi mutlu etmek, onları özel ve değerli hissettirmek için eşsiz bir seçenektir. 

 

 

Baget Kesim Tektaş Modelleri: Işıltının Armonisi

Baget tektaş pırlanta modelleri eşsiz tasarımları ile tercih edilen pırlanta takılarıdır. Klasik tek taş modellerin baget tasarımı ile yenilenen tasarımları modern bir güzellik ve estetik açıdan şıklığa sahiptir. Tektaş yüzüğün üst kısmında, zarif bir yuvarlak tek taşın ışıltısı, etkileyici bir şekilde baget kesim diktörgen pırlantalarla buluşur. Yuvarlak kesim pırlanta yüzüklerdeki ışıltıyı ve zarafeti yansıtan baget kesim pırlanta yüzükler hoş görünümlerinin yanı sıra dikkat çekici bir güzelliğe de sahiptir. Yeni ve sıra dışı güzelliğe sahip baget tektaş yüzük modelleri, şıklığına şıklık katan hanımların vazgeçilmez takıları arasındaki yerini almıştır.

Baget tektaş modelleri özel gün ve geceler için uygun olduğu gibi günlük kullanım için de şık bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Modern yapısı; spor kıyafetlerle ve abiye giysilerle kombin edilerek kullanılabilir. Her yaştaki hanımların severek ve beğenerek takabileceği baget pırlanta takı modelleri genç kızların da tercih edebileceği tasarım çeşitliliğine sahiptir.

Baget yüzük modelleri her zevke hitap eden çeşitliliğe sahip klasikleşen şekillere sahiptir. Genel tasarımında köşeli ve farklı büyüklükte olan taşlar kullanılmaktadır. Bazı tasarımlarında merkeze yerleştirilen dört köşeli büyük bir tektaşın yanı sıra küçük boyutlarda taşlar da eklenmektedir. Güncel trendleri yakalamak, şıklığına şıklık katmak ve tarzına yeni bir soluk getirmek isteyen kadınların en çok tercih ettiği baget tektaş modellerinden birisi de tamtur yüzük olan modellerdir. Yüzük çevresi boyunca köşeli forma sahip taşların sıralanmasıyla tasarlanan bu tür tasarımlar, en çok baget taşlı altın yüzük tasarımlarında tercih edilir. 

Ayrıca baget tektaş tasarımlarında kullanılan renklerin de çeşitli modellerde değişik tipte değiştiği söylenebilir. Klasik pırlanta ya da sarı altın gibi sıkça kullanılan renklerin dışında beyaz sarı, rose veya rose-gol karışımları yüzükler, küpeler ve bileklik çeşitlerinde sıklıkla karşımıza çıkar. Genelde özel günlerde baget takı tasarımlarını bir bütün şeklinde taşıyarak zerafetinizi ve ihtişamınızı katlamak isterseniz, estetik ve ender baget takı kombinlerini tercih edebilirsiniz. 

 

 

Baget Pırlanta Yüzükler: Parıltıyı Seçerken İzlenmesi Gereken Yollar

 

 

Baget Tektaş Yüzük Sertifikası

Şıklığınız ve zarafetinizi yansıtmak için baget tektaş yüzük veya takıları seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiği önemli bir konudur. Bu hususta belirtilmesi gereken ilk madde pırlantanın kalite değerlerine dikkat edilerek alınması gerekliliğidir. Pırlantanın kalitesini belirlemede 4 önemli unsur bulunur. Bu unsurlar; pırlanta kesimi, pırlanta berraklığı, pırlanta rengi ve pırlanta karatıdır. Uluslararası ölçütler çerçevesinde belirlenen bu 4 unsurun ölçütlere ne derece uyduğunu ürünün sertifikası sayesinde öğrenebilirsiniz. Baget pırlanta yüzük alınırken mutlaka sertifikasının bulunup bulunmadığına dikkat etmek ve size orijinal olarak satılan baget yüzüklerin sertifikalarını mutlaka talep etmelisiniz.

 

 

Baget Tektaş Yüzük Rengi

Baget tektaş yüzüklerinin rengine bakarak kalitesini tahmin etmek mümkündür. Pırlanta rengi ne kadar şeffaf ise o kadar kaliteli bir ürün olduğunu gösterir. Ancak görünüşte ne kadar sararma varsa bu pırlantanın kalitesinin düştüğü anlamına gelir. Genel olarak ülkemizde H ile L harfleri arasında bulunan pırlanta yüzükler sıklıkla satışı yapılan ve tercih edilen seçeneklerdir.

 

 

Baget Tektaş Kesimi

Baget tektaş kesimi temelde pırlanta kesimi olarak bilinen baget kesim içerisinde yer almaktadır. Bu kesim şeklini barındıran yüzükler köşeli yapıda, uzun dikdörtgen bir şekle sahiptir. Alışılmış olan klasik pırlanta kesimlerine kıyasla son zamanlarda sıklıkla tercih edilen baget kesim sıra dışı, hoş ve farklı bir görünüm sağlar.

 

 

Baget Tektaş Berraklığı

Bu madde diamond tespit ölçeği olarak adlandırılan 4 C standartları içerisinde oldukça önem arz eden bir noktadır. Baget yüzük veya kolye modelleri içerisinde kullanılan pırlantanın berraklığı ve göz alıcılığı onun kalitesini belirler. Bu noktada pırlantanın hoş görünümünü, şıklığını ve zarafetini pırlantanın sahip olduğu berraklık sağlar. 

 

 

Baget Tektaşın Parıltısı: Baget Tektaş Yüzük Bakımının Sırları 

Baget kesim tektaş tasarımları gösteriş ve şıklığını ışıltılarından alır. Bu nedenle düzenli aralıklarda bakımlarının yapılması, ışıltılarını ve ihtişamlarını kaybetmemesi için önemlidir. Aksi halde zaman içerisinde matlaşma ve parlaklık kaybı başlayarak, eski zarafetini ve ışıltısını kaybedecektir. Baget yüzük bakımının sırları arasında şunlar bulunmaktadır:

Baget tektaş, küpe, kolye vs. gibi takıların bakımında kimyasal ürünlerin kullanılması tavsiye edilmemektedir. Bu tür kimyasal ve türevleri baget takıların taşlarında daha fazla matlaşmaya sebebiyet verebilir.

Bakım ve temizlik esnasında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus, takılara nazik davranmak ve darbelerden korumadır. Elmas ve pırlantalar çok sert taşlar olmalarına karşın, sert darbelere maruz kaldıklarında hasar alabilir, çizilebilir veya çatlayabilir.

Baget tektaş veya diğer takıların temizliğinde saf ve temiz su kullanılmalıdır. Takıları temiz su ile durulamak ve hav bırakmayan bir bez yardımı ile silmek yeterli olacaktır.

Fazla kirlenmiş ve yıpranmış baget yüzükler veya takılarda temiz su ile birlikte çok az elma sirkesi ya da alternatif olarak beyaz sirke kullanılabilir. Birden çok taş tasarımı bulunan baget takı tasarımlarında, taşların arasında biriken pislikler kulak çubuğu veya pamuk yardımı ile temizlenebilir.

Baget takılarınızın ayda bir temizliği ve bakımının yapılması, takıların daha kolay temizlenebilmesine olanak sağlarken oluşan kir, toz ve pisliklerin de inatçı hale gelmesini engellemektedir. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR