İLK ALIŞVERİŞE ÖZEL 1000 TL İNDİRİM
$1,419.35
$2,126.65
$993.55 KDV Dahil
$1,240.55 KDV Dahil
$5,620.65 KDV Dahil
$7,017.95 KDV Dahil
$1,038.40
$2,876.23
$302.50
$605.00
$515.35
$1,030.70
$156.20
$312.40
$154.00
$426.56
$154.00
$426.56
$154.00
$426.56
$154.00
$426.56
$908.39 KDV Dahil
$1,134.21 KDV Dahil
$908.39 KDV Dahil
$1,134.21 KDV Dahil
$965.16 KDV Dahil
$1,205.10 KDV Dahil
< 1 2 3 4 5 >

Pırlanta Kolye

Pırlanta kolyeler her zevkte, yaşta ve tarzdaki hanımlara uygun olarak üretilen, şık tasarımları ve göz alıcı ışıltıları ile büyüleyen mücevher takılar arasında yer almaktadır. Pırlanta kolye denildiği zaman akıllara ilk gelen tektaş kolye modelleri, çeşitliliği ve farklı tasarım yelpazesi sayesinde ilgi çeken bu ürünlerle pırlantanın ışıltısı ve büyüleyici etkisini boynunuzda taşıyabilirsiniz.

Hangi yaş grubunda olursanız olun sizin için en zarif seçeneklerden biri olan pırlanta kolyeleri isterseniz günlük hayatta isterseniz de özel günlerde takarak tarzınız ve ışıltınızı daha belirgin hale getirebilirsiniz. Sevginizin ve aşkınızın sonsuz sembolü olan pırlanta takılar, oldukça uzun süredir kadınların en sevdiği takılardandır. Taşıdıkları anlam, şık tasarımları ve estetik olarak sağladığı güzellik sayesinde vazgeçilmez ürünler arasındadır.

Pırlanta taşlar parlak yapıları ve çeşitli şekillerdeki tasarımları sebebi ile beğenilerek kullanılan aksesuarların başında gelir. Bu taşlar, pek çok farklı aksesuara eklenip kullanılan dayanıklı ve değerli bir türdür. Bundan dolayı da sıklıkla tercih edilirler. Pırlanta kolye çeşitleri arasında kendinize uygun olan şık ve zarif tasarımı seçerek siz de kendi tarzınızı ve ışıltınızı şık bir görünümle taçlandırabilirsiniz. Sade bir görünüm elde etmek isteyenler için tek taş bulunan modellere göz atabilir, onlar arasından seçiminizi yapabilir ve güzelliğinize güzellik ekleyebilirsiniz. 

Özellikle kadınlar için vazgeçilmez olan pırlanta kolyeler, her dönem ve yaşa göre değişiklik gösteren farklı teknik ve modeller kullanılarak zaman içerisinde giderek daha şık, estetik, zarif, çağdaş, özgün şekiller ve tasarımlar ortaya koymuştur. Her hanımın düşlerini süsleyen şık tasarımlı pırlanta kolyeler, farklı ürün modelleri, ilgi çekici tasarımları ve baş döndüren ışıltılarıyla günümüze kadar tamamlayıcı bir parça olarak gelmiştir.  Sadece bir aksesuardan daha fazlası olan diamond, farklı medeniyet ve birbirinden farklı kültürlerde farklı anlamlarla yaşasalar da çoğunlukla güç ve cesareti sembolize eden bir simge olarak kullanılmıştır. 

 

 

Zarif Duruş Parıltılı İmza: Pırlanta Kolye Modelleri 

Pırlanta kolye çeşit ve modellerinin arasında değerli taşlı kolyeler yer almaktadır. Pırlanta kolye çeşitleri, her kombine ve her özel günün anlamını tamamlayan bir parça haline gelmiştir. Yapılan kombinlere şıklık ve hava katacak pırlanta kolye modelleri sayesinde tüm gözleri üzerinize çekebileceksiniz. Pırlanta tektaş kolye, renkli taşlı pırlanta kolye ve pırlanta kolye çeşitleri sayesinde şıklığınızı gözler önüne serecek, tarzınız ve havanıza farklı bir boyut kazandıracaksınız. İnci, siyah tasarım pırlanta kolye modelleri arasında kişisel isteklerinize ve tarzınıza uygun olanları seçip sade, göz alıcı ve şık bir görünüme kavuşabilirsiniz. Farklı tasarım modelleri aynı zamanda hediye olarak seçilebilir, sevdiklerinize özel baş harf, isim gibi kişisel figürlere sahip ürünleri sevdiklerinizle buluşturabilir ve onları mutlu edebilirsiniz. Parlak taşlı tasarımlar ve kişiye özel figürlere sahip prılanta kolye ucu modelleri arasından dilediğiniz seçimi yapabilirsiniz. 

Zümrüt modelleri de bulunan pırlanta kolye seçenekleri, göz alıcı koyu yeşil rengi ile büyük beğeni toplamaya yardımcı olur. Zümrüt taşı kullanılan bu tasarımlarda bulunan taşlar oldukça büyük yapıdadır ve genelde 1 karattan ağır bir ağırlığa sahiptir. Zümrüt tasarımlar, pırlanta küpeler ile birlikte set halinde bulunmaktadır. Safir kullanılan modeller ise göz alıcı mavi rengi kullanmaktadır. Aytaşı kullanılan çeşitlerde beyaz renk ile sade fakat etkili bir o kadar da çarpıcı bir şık tasarıma sahiptir. Beyaz taşlarla tasarlanan bu modeli gündelik hayatınızda, spor giysilerle de kombinleyebilirsiniz. İnci tasarımlar şık, sade ve klasik bir görünüme sahiptirler. Işıltılı görünüp sadeliğinden taviz vermek istemeyenler için bu modeller en iyi tercih olabilir. 

Değerli taşları tasarımın etkileyiciliği ve yaratıcılığıyla süsleyen pırlanta kolye modellerinin her birini hediye edebilir ve sevdiklerinizi özel hissettirebilir ve gün içinde sizleri hatırlamasını sağlayabilirsiniz. Siz de sevdiklerinizi değerli hissettirmek, özel tasarımların şık ve zarif tasarımlarını sevdiklerinize hediye etmek ve şıklığınızı arttırmak için pırlanta kolye modellerine göz atabilirsiniz.

 

 

Parıltının Sihirli Yolu: Pırlanta Kolye Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Pırlanta kolye seçimi, özel bir anı kutlama veya sevgi dolu bir jest yapmak için önemli bir adımdır. Sevdiklerimizi önemli ve değerli hissettirmek için yaptığımız bu jestlerde tercih ettiğimiz hediye seçeneklerinden birisi de pırlanta kolye almaktır. Ancak doğru tercihi yapabilmek adına dikkatli bir seçim süreci gerekir. İşte pırlanta kolye seçerken dikkat edilmesi gerekenler ve önemli olan püf noktalar:

 

 

 

Pırlanta Sertifikası Nedir? Sertifikayı Kimler Verir?

Pırlanta kolye seçiminde dikkat edilmesi gerekenlerin başında gelen maddelerden birisi sertifikalı ürünlerin seçilmesidir. Pırlanta kolye hususunda sertifika ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan ilki ürünün sertifikasını oluştururken ikincisi ise pırlantanın sertifikasıdır. Pırlanta ürün sertifikasının içeriğinde üründe kullanılan pırlantanın karat cinsinden ağırlığı, pırlanta rengi ve beraklığı bulunmaktadır. Bu sertifika tiplerini firmalar kendi bastıkları kart ya da evraklar ile sizlere ulaştırırlar. Bu konuda dikkat edilmesi gereken ve tavsiye edilen uluslararası geçerliliğe sahip nitelikte pırlanta ürünlerini tercih etmeniz olacaktır.

 

 

Karat Ağırlığı 

Karat ürününüzde bulunan pırlantanın ağırlığına göre tespit edilmektedir. Mücevher sektöründe satışı ağırlıkla yapılan pırlanta  karattan az ağırlıkta olan pırlantalardır. Pırlanta kolyeler alırken en büyük pırlantanın en iyi pırlanta olduğu düşüncesi sizi yanıltabilir. Bu düşünceden kesinlikle kurtulmanız gerekmektedir. Bir pırlantanın değeri büyüklüğüne göre değil ‘’4C Özellikleri’’ denilen özelliklere göre belirlenmektedir. 4C Özelliklerinin içerisinde renk, karat ağırlığı, berraklık, kesim şekli bulunmaktadır.
 

 

Pırlanta Kolyenin Rengi

Pırlanta kolyelerin kalitelerinin belirlenmesinde renk özellikleri çok önemli rol oynamaktadır. Bu özellik bir pırlantanın sarılığına göre ölçülmektedir. En kıymetli pırlantalar renksiz olanlardır ki onlar da nadir bulunmaktadır. Alfabetik sıra ile D’den W’ya kadar olan harfler pırlantanın renk oranını göstermektedir. En nadir bulunan ve en beyaz olanlar D,E,F ve G’dir. Ama çoğunlukla pırlantalar H ve L aralığındadırlar. M ve Z arasındaki pırlantalarda ise gözle görülür derecede sarılık vardır. Ürününüzü almadan önce pırlantanızın rengini anlamak için colorimetre çıktısını isteyebilir, diğer pırlantalarla karşılaştırabilirsiniz. 

 

 

Pırlanta Kolyenin Berraklığı 

Bir pırlantanın berraklığı ‘’doğanın parmak izleri’’ olarak nitelendirilen lekelerini inceleyerek belirlenmektedir. Çoğu pırlantada karbon kristalinden dolayı oluşan izler bulunmaktadır. Bu karbon kristaller azaldıkça pırlantanın berraklığı artmakta bu da fiyatının artmasına sebep olacaktır. Yukarıda da belirtildiği gibi pırlanta kalitesinde 4C çok önemli bir rol oynar. Pırlanta kolye alırken bahsedilen bu özelliklere dikkat etmek alışverişinizi daha güvenli yapmanıza yardımcı olacaktır.

 

 

Pırlanta Kolyenin Kesim Şekli

4C Özelliklerinden en önemli olanı kesim şeklidir. Pırlantanızın parlaklığı ve ışıltısı tamamen kesim kalitesine bağlıdır. Diğer 4C özellikleri doğaya bağlı özelliklerken kesim özelliği kesimi gerçekleştiren kişiye bağlıdır. Bu noktada pırlanta kolyenizi seçerken, kesim işlemini gerçekleştiren kişinin işinin ehli, usta ve becerikli birisi olması gerekmektedir. 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR